Citat fra: Thomas Boberg Nielsen Dato 14/05-25, 22:20Måske er den for let. Men så er man jo velkommen til at holde sig tilbage.
Vi kigger på et spor, som om 8 år har 100 års jubilæum. Måske er sporet blevet fornyet undervejs. Men placeringen er den samme. Nogle har været ret sikre på, at her kører der ingen tog, så man har turdet smide en bygning midt i sporet.
Med venlig hilsen
Thomas Boberg Nielsen
Ja, din hjemby giver jo en anelse om stedet, om end vi skal nordenfjords. Det er nemlig under Limfjordsbroen i Nørresundby.
Du kan ikke se vedhæftede filer. Det er sandsynligvis fordi du ikke er logget ind i forummet.Her ses sporet den modsatte vej oppe fra broen 15. august 2011. Huset med pyramidetaget er der stadig, men der er kommet et par boligblokke bagved i mellemtiden.
Med venlige hilsner
Leif Jørgensen